Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Wiadomości ogólne o NZJ – choroba Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego (IBD, Crohn's Disease CD, Ulcerative Colitis UC) - NZJelita – Serwis Nieswoiste Zapalenia Jelit (choroba Crohna, IBD, WZJG, ChL-C, CU, CD, NZJ)

Idź do spisu treści

Menu główne:

Wiadomości ogólne o NZJ – choroba Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego (IBD, Crohn's Disease CD, Ulcerative Colitis UC)

Ważne

Zobaczcie jak łatwo przekazać 1% podatku na Organizację Pożytku Publicznego bez ponoszenia dodatkowych kosztów, a tym samym spełnić dobry uczynek.
Jak przekazać 1 procent podatku na leczenie Adasia - 1% na OPP subkonto ZUCH (https://sites.google.com/site/crohnadam/1-podatku-na-opp)
Nie pozwólcie Państwo, aby Urząd Skarbowy zdecydował za Was o losie cennego 1% Waszego podatku.
Ten 1 procent może uratować zdrowie lub życie przewlekle chorych.


Leczenie chorób grupy NZJ jest kosztowne i długotrwałe, a koszty leczenia obciążają rodziny chorych.
Odwiedź Adasia chorego na Crohna - ciężką i przewlekłą chorobę z grupy NZJ. [https://sites.google.com/site/crohnadam/home/przebieg-leczenia-choroby-crohna]
Zobaczcie jak cenny 1% podatku na OPP ratuje dzieciństwo naszego syna.


Można też pomóc w inny sposób:
   Wystarczy skopiować poniższy kod HTML i umieścić go w swoim serwisie (WWW, Blogu, a także na forum),


a także polecić tę stronę innym.

Jeżeli masz pytania napisz do nas:

Napisz do nas w sprawie NZJ, 1 procenta z podatku dla OPP

 

Wiadomości ogólne o NZJ (IBD)I.  Czym są NZJ

    Nieswoiste Zapalenie Jelit (NZJ, eng. IBD -    Inflammatory Bowel Diseases) to grupa ciężkich chorób zapalnych jelit o charakterze przewlekłym, zaliczanych do chorób autoagresywnych niewłaściwe działanie układu immunologicznego.


II.  Podział chorób z grupy NZJ


Do chorób z grupy NZJ zaliczamy:
-  chorobę Leśniowskiego-Crohna (ChL-C, Morbus Crohn, eng. Crohn's Disease - CD)
-  Wrzodziejące Zapalenie Jelita Grubego (WZJG,  Colitis Ulcerosa - CU, eng. Ulcerative Colitis - UC)
-  oraz:
           niespecyficzne ZJG, kolagenowe ZJG, kwasochłonne ZJG,
niedokrwienne ZJG,
           choroba Behceta i eozynofilowe zapalenie żołądka i jelit


III. NZJ a ZJN


    NZJ nie jest tym samym co Zespół Jelita Nadwrażliwego (ZJN) pomimo tych samych objawów. W przypadku ZJN jest to zaburzenie psychosomatyczne bez procesu zapalnego.IV. Etiopatogeneza przyczyny zachorowań NZJ


     Współczesna medycyna nie zna przyczyny zachorowalności na NZJ, stąd brak możliwości leczenia przyczynowego, a celem terapii jest uzyskanie i podtrzymanie stanu remisji czyli stanu w którym objawy całkowicie ustępują, a choroba staje się nieaktywna.
W trakcie remisji, chory może żyć jak każdy zdrowy człowiek, przy czym wymagana jest odpowiednia dieta. Okres trwania remisji jest jednak różny dla każdego, tak jak różne mogą być objawy i nasilenie choroby.

NZJ nie są chorobami zakaźnymi, ani nie są spowodowane nietolerancją pokarmową lub alergią.


V. Zmiany chorobowe, leczenie NZJ


      W okresie aktywności choroby pojawiają się objawy ze strony przewodu pokarmowego oraz objawy pozajelitowe, które mogą z wielomiesięcznym wyprzedzeniem sygnalizować nadchodzącą chorobę.


Poniższy film prezentuje istotę NZJ -(ver.eng. napisy eng. auto tłumacz PL)

 
Film przedstawiający istotę Nieswoistych Zapaleń Jelit - NZJ (Inflammatory Bowel Disease - IBD). Jest to ciężka i przewlekła choroba przewodu pokarmowego.
 

     Postępujący proces zapalny wyniszcza organizm, powoduje przewlekłe i bardzo częste biegunki. Ponadto nie w pełni funkcjonalne jelita nie zapewniają u chorego odpowiedniego wchłaniania składników odżywczych co skutkuje chronicznym niedożywieniem i powoduje choroby innych organów. Choroby NZJ wymagają poza stosowaniem leków zachowawczych także preparatów odżywczych, składników mineralnych, probiotyków, witamin, enzymów, materiałów higienicznych i opatrunkowych, sterydów i antybiotyków, a wszystko to przy niewielkiej refundacji albo całkowitej odpłatności.
   Wszystko to sprawia, iż Nieswoiste Zapalenia Jelit są chorobami niezwykle kosztownymi i wstydliwymi, uniemożliwiającymi funkcjonowanie człowieka w przestrzeni publicznej. W wielu przypadkach stosowane leki obniżające  odporność wykluczają wręcz kontakt z innymi ludźmi (z pozoru drobne infekcje mogą zakończyć się w szpitalu).Powyższa strona zawiera wyłącznie informacje wstępne opisujące w krótki sposób
problem chorób NZJ.

Na pozostałych stronach tego serwisu znajdują się wiadomości rozszerzone,
ale ujęte w sposób przystępny.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego